Co to jest kamienny dywan?

CO TO JEST KAMIENNY DYWAN ?

co to dywany kamienne 1Coraz częściej pojawiają się wśród inwestorów i wykonawców dwa słowa „kamienny dywan”. Wielu zapewne zadaje sobie pytanie co to tak naprawdę jest i co nam daje. Otóż jest rewolucyjne rozwiązanie stosowane najczęściej na balkony i tarasy zastępujące płytki ceramiczne. Daje nam przede wszystkim rozwiązanie trwałe i uniwersalne, odporne na warunki atmosferyczne występujące w tej części geograficznej, eliminujące znane problemy z odpadaniem płytek a na dodatek nieograniczone możliwości tworzenia ciekawych efektów kolorystyczno-dekoracyjnych.

co to dywany kamienne 2Kolejnym wielkim atutem systemu kamiennych dywanów jest łatwość w utrzymaniu czystości takiej powierzchni. Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu specjalnej żywicy dwuskładnikowej zmieszanej z kruszywem rzecznym, marmurowym lub perłowym. Przygotowanie materiału oraz jego nałożenie jest proste i niezwykle szybkie – o wiele szybsze niż układanie płytek i  ich mozolne docinanie.

 

co to dywany kamienne 3Dlaczego więc płytki ceramiczne są wciąż częściej wybierane? Odpowiedź jest prosta – technologia kamiennych dywanów nie jest jeszcze w Polsce tak popularna i znana jak w innych krajach. W niektórych krajach system kamiennych dywanów jest wybierany na większość realizacji związanych z balkonami czy tarasami.  Teraz także dzięki naszej firmie Państwo również mają możliwość stosowania kamiennych dywanów realizując swoje inwestycje. 

 

co to dywany kamienne 4

Dodatkowo dzięki stałemu rozwojowi i powiększaniu asortymentu otrzymują Państwo także dodatkowe rozwiązania stosowane na powierzchniach pionowych – ścianach czy też w ogrodach i na terenach komunalnych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas systemami i rozwiązaniami.